Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvodní povídání

3. 1. 2010

 

Sběratelství je vášeň.

Má někdo jiný názor?  Pokud ano, můžete s tím nesouhlasit, můžete i protestovat, ale to je tak asi všechno co s tím můžete dělat.

Každá vášeň má svá stádia, či etapy ( jak to kdo nazývá)

1.)   NADŠENÏ

2.)   POSEDLOST

3.)   ZÁVISLOST

4.)   PROKLETÍ

 

Kdo se kde nacházíte, posuďte si sami.

 

Není ale cesty zpět.

 

Tento nezvyklý úvod má kořeny právě v posledním tvrzení.  Tato sbírka postupne vzniká jako vedlejší produkt mé stěžejní vášně.......Renault v měřítku 1/43...... První kousek jsem koupil někdy v roce 2004  v prodejně s nezvyklým názvem " Levné knihy ". Před vánocemi se tam tehdy objevily modely v blistrech po 200 Kč ( dodnes se objevují na Aukru a na burzách) Koupil jsem jen R 4 a pak dodatečně i R 5. R 8 jsem pak sháněl asi  půl roku. Bylo to jen tak.....no nekupto, když je to tak levný..., že?

Stále to ale nebylo záměrně, celé moje snažení a finance polykala sbírka menších kamarádů v měřítku 1/43. Jenže někdy máte na burze chuť si koupit i něco jiného, jen tak, prostě to co se Vám líbí a ne to, co Vám zrovna ve sbírce chybí. Odoláte, ale doma si říkáte ...proč? A pak to objevíte na Aukru. Zkusíte přihodit a ono to třeba nevyjde, jenže on zrovna nikdo nepřihodí a je to najednou Vaše. Tak koupíte i další a najednou zjistíte, že jen v krabicích to není ono.

Koupíte ( nebo uděláte) vitrýnu .....stará knihovnička po kamarádově babičce Vás donutí ji do 2 dnů dovést domů s tím, že již dopředu víte, co se bude dít. Co to zase proboha vlečeš? Kam to dáš? Na co to máš?....moc podobných vět pro tuto chvíli není,že?

No a pak už to jde ráz naráz ....Aukro, Ebay, burzy, obchody s hračkami, o Autíčkárnách ani nemluvě.

No a už je vitrýnka zaplňována, začnete i fotit a chlubit se potajnu kamarádům, doma to moc nejde...jen někdy.

No a pak si uděláte webové stránky, hodíte to na net a všechno je najednou venku......myslíte si, že se Vám uleví.........ale.........

NENÍ CESTY ZPĚT

Věřte mi.